Історичні відомості

Ще з давніх-давен існувала традиція в невеликій групі людей призначати відповідального за зберігання грошових коштів. У Древній Русі існувала посада «казначея» людини, що зберігала скарбницю приватних осіб, бояр і князів. У сучасному вигляді посада касира зявилася в кінці ХІХ століття з винаходом перших контрольно-касових машин і швидко поширилися, що було повязано з розвитком великих міст і торгівлі.
Так професія касир (в банку) зародилася у надрах банківської справи. У давнину всіх, хто займався банківською справою, називали банкірами. У енциклопедичному словнику Брокгауза і Ефрона є таке визначення: Банкір займається грошовими та вексельними операціями, взагалі всіма операціями, властивими банківським установам.
У стародавній Греції зустрічалися так звані трапезіти (від грец. стіл, лавка) раби чи іноземці, справи яких обмежувалися спочатку тільки розміном грошей. Це була досить важка праця, якщо мати на увазі ті обставини, що Греція поділялась на велику кількість дрібних самостійних держав, і кожна з них мала свою грошову одиницю. Громадяни стародавньої Греції з презирством ставились до промислової торгівлі. Але трапезіти користувались пошаною, і навіть у деяких випадках ця справа надавала свободу рабу, який довгий час сумлінно займався трапезітством.
У римській історії під час Республіки кількість, значення і багатство міняйл постійно зростало разом з політичною та економічною могутністю держави.

У Середньовіччя банкірська діяльність найбільшого розвитку досягла в Італії. До обовязків кампсорів належало визначення кількості благородного металу у грошовій одиниці, встановлення відношення між окремими грошовими одиницями. З розвитком торгівлі та грошових оборотів, міняйли поширювали свою діяльність і почали здійснювати майже усі операції, якими займаються сучасні банкіри. З тих часів кампсори отримали назву банкірів (від лат. банка - стіл, лавка). Про них є згадки на генуезьких пергаментах 1155 і 1164 р. р. У 13 14 століттях вони вели справи по всій західній Європі, а також у найвіддалениших країнах Сходу, наприклад, з Китаєм. В подальшому діяльність банкірів проходила поряд з діяльністю установ, відомих під назвою банків.

Коментарі

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...